MOBİLYA ÜRÜNLERİ

 

mobilyagif

 

MOBİLYA BOYAMA KABİNLERİ

STORM Mobilya Boyama Kabinlerimiz yaş boyaya uygun üretilmiştir. Mobilya için en uygun boya uygulaması yaş boyadır. Fakat yaş boya, toz boya gibi geri kazanımı mümkün olmadığından, kullanılamayan boyanın dış ortama verilmeden filtre edilmesi gerekmektedir. Bunun için farklı kabin tipleri üretilmiştir. En sık kullanılan

 • kuru filtreli,
 • su perdeli,
 • pozitif basınçlı yaş boyama sistemlerdir.

pozitif

 

POZİTİF BASINÇLI YAŞ BOYA KABİNLERİ

STORM Pozitif Basınçlı Yaş Boya Kabinleri, tüm mevsim şartlarında boya atılması için tasarlanmıştır.
Elektrostatik toz boya, yaş boya, raspa, astar boya gibi çevreyi yoğun olarak kirleten ve insan sağlığı için son derece zararlı olan maddelerin filtre edilerek dışa atılması gerekmektedir. Pozitif basınçlı yaş boya atım kabinleri, poliüretan panel veya sandviç panellerden üretilir. Sistem üzerinde bulunan hücreli fan sayesinde dış ortamdan alınan hava, istenilen derecede ve nem oranında şartlandırılarak 1,2 atmosfer basıncında kabin içerisine yönlendirilir. Pozitif basınçlı kabin içerisinde oluşturulan artı basınç sayesinde dış ortamdan gelecek istenmeyen tozların girişi engellenir. Kabin içerisinde istenilen bağıl nem oranı manüel ya da otomatik olarak ayarlanır. Kabinin üst kısmına monte edilen EU5 filtreler kartuş halinde imal edilmektedir.

 • Filtrelerin yan kısmında bulunan soketler sayesinde kolaylıkla sökülüp temizlenmektedir.
 • Pozitif basınçlı kabinler demonte olarak imal edilmektedir. Oda ölçüleri boyanacak parça ölçülerine göre tasarlanmaktadır.
 • Kullanılan kapılar sürgülü tiptir. Sızdırmazlık sağlanmıştır.
 • Odada acil çıkış kapıları mevcuttur. Pozitif basınçlı yaş boya kabinleri de sızdırmaz ve kabinlerde özel üretim camlar kullanılmaktadır.
 • Standart ve özel kabin üretimi yapılmaktadır.

MOBDİNLENME

 

MOBİLYA DİNLENME ODALARI

Yaş boyanın ve boyanacak malzemenin özelliğine göre, yaklaşık oda sıcaklığında çalışan düşük dereceli kabinlerdir. Manüel ve otomatik sistemlere uygun imal edilmektedir. Kabinimiz, üstten konveyörlü ve tünel fırın olarak imal edilebildiği gibi özel tipte de üretilebilmektedir. Üretilirken, boyanacak malzeme adedi gibi özellikler göz önünde bulundurulmaktadır. Fırınlama esnasında solvent buharının alınması için mobilya dinlenme kabininde egzoz fanı bulunmaktadır.

MOBDİNLENME2

MOBİLYA YAŞ BOYA KURUTMA FIRINI

STORM Yaş Boya Kurutma Fırınları, iş parçasının bir askı veya manüel olarak fırın içerisine yüklenmesi prensibi ile çalışmaktadır. Pişirme ve kurutma fırınları sandviç paneller halinde şasi üzerine kurularak demonte halde üretilmektedir. Kurutma fırını panelleri standart olarak 50 mm camyünü veya poliüretan yalıtım malzemesi ile tecrit edilmektedir. Kurutma fırınında hava sirkülâsyonu fırının yan kısmına veya üst kısmına yerleştirilen hücreli fan sayesinde homojen olarak sağlanmaktadır.

 • Yaş Boya Kurutma Fırınları kapalı devre çalışmaktadır. Fırın üst kısmına yerleştirilen egzoz fanları sayesinde fırın içerisinde oluşan solvent buharı belli aralıklarla dışarı atılmaktadır. Bu sayede yangın riski giderilmektedir.
 • Fırının üst kısmına yerleştirilen EU5 filtreler sayesinde dış ortamdan parça üzerine gelebilecek tozlar %98 oranında tutulmakta bu sayede yüzey kalitesi maksimum düzeyde korunmaktadır.
 • Fırınlarda kullanılan kapılar sürgülü tiptir. Sızdırmazlık sağlanmıştır.

Hava ayarı fırının karşı duvarında bulunan ayarlanabilir menfezler vasıtası ile yapılır. Isı kontrolü fırın içerisinde yerleştirilen dijital kumanda panosu ile yapılmaktadır. Yaş Boya Kurutma Fırınları istenilen dereceye geldiğinde otomatik olarak durmaktadır. Pişirme ısısı kumanda panosu üzerinde bulunan dijital saat vasıtası ile ayarlanabilir. Fırın ölçüleri boyanacak parça ölçülerine göre üretilmektedir.